Informace ke zranění Jana Pekaroviče v utkání FbK Planá nad Lužnicí - Delfíni Tábor, dne 15. 2. 2020

20.02.2020 19:47

Na vědomí:

vedení TFbL, rozhodčí TFbL, vedení a kapitáni týmů TFbL, vedení týmu DelfíniTábor


Rádi bychom poukázali na situaci, která se odehrála v poslední minutě sobotního utkání ligy mezi FbK Planá a Delfíny Tábor.

Za historii našeho působení v TFbL jsme zažili mnoho tvrdých zápasů, ve kterých jsme rány dostali a také rozdali. Nejsme baletky. Ale vše se téměř vždy odehrávalo v rámci rozumných a sportovních mezí. Zkuste tedy společně s námi posoudit následující situaci ze závěru našeho utkání s Delfíny.

Necelou minutu před koncem jsme získali míček a náš hráč (Jan Pekarovič) bežel na půli soupeře podél levého mantinelu (u divácké tribuny, kde jsou za mantinely bezprostředně lavičky). Po předhození míčku a pokusu proběhnout bránícímu hráči volným prostorem u mantinelu došlo k nekompromisnímu střetu, kdy byl náš hráč "přehozen" přes mantinel a dopadl na zem k nohám diváků. Každý, kdo situaci viděl v reálu, jasně usoudil, že bránící hráč šel do souboje s tím, že bude úmyslně faulovat. To, jakým způsobem však útočícího hráče „zlikvidoval“ všem vyrazilo dech.

Náš hráč tento likvidační nesportovní střet bohužel odnesl zlomeninou zápěstí. Nyní má ruku v sádře na cca 5 týdnů a čeká ho poměrně dlouhá pracovní neschopnost. Možná si říkáte, že zranění ke sportu patří. Máte pravdu, ale měli bychom jasně oddělit zranění, které vyplyne tzv. „ze hry“, a zranění, které je způsobeno tak, že faulující hráč si je jasně vědom velké pravděpodobnosti těžkého zranění. Několik týdnů pracovní neschopnosti je dost vysokou cenou za rekreační sport!

Smyslem této výzvy není někoho zpětně trestat. Rádi bychom vyzvali všechny hráče k ohleduplnosti a respektu ke zdraví protihráčů a následně kapitány týmů k uvážlivému výběru hráčů, za který jsou svým způsobem odpovědní. Myslíme si, že situace v TFbL dospěla k tomu, aby kapitáni pouštěli na hřiště pouze hráče, u kterých je záruka, že jsou schopni kontrolovat své jednání a kteří dokážou předvídat následky svých činů.
Věříme tomu, že drtivá většina hráčů si chodí v TFbL opravdu zahrát pro radost a pro žízeň. To, že se ale někteří hráči dodnes nenaučili pravidla (hra tělem, resp. florbalkou) a že si pletou florbal s hokejem, je bohužel smutná realita.


 

Za FbK Planá nad Lužnicí Pavel Grenar a Ondřej Vobořil

 

Zpět