• TFbL se řídí platnými pravidly IIF (1.7. 2014)   zde ke stažení:  Pravidla florbalu 2014
  • Tato pravidla jsou částečně upravená. Změny se týkají těchto bodů pravidel:

Interní pravidla TFbL

• V TFbL je povoleno používat i necertifikovaný materiál (hokejky, helmy).
  • V případě, že tým nedorazí k zápasu (nejpozději 10 min. po oficiálním začátku), je zápas kontumovám 5:0 ve prospěch týmu, který se neprovinil a navíc je provinivšímu týmu odečten 1 bod z celkové tabulky soutěže. Tento odečet neplatí v případě, že tým svou neúčast ohlásí soupeři a vedení soutěže nejdéle do 20 hod. předcházejícího dne. Kontakty na vedoucí jednotlivých týmů jsou v sekci "Soupisky týmů".
  • Hrací čas: 2x20 minut "hrubého času" s následujícími vyjímkami:
  1. Čas se zastavuje v poslední minutě druhé části (tzn. ve 40. minutě zápasu) při vstřelené brance, vyloučení a trestném střílení
  2. V průběhu celého zápasu při souběžném vyloučení.
  • Při remízovém stavu na konci utkání následuje prodloužení v délce 3 minut.
  • Pokud jeden z týmů vstelí branku, utkání končí (vítěz - 2 body, poražený - 1 bod)
  • Pokud prodloužení nerozhodne o vítězi, získávají oba týmy po 1 bodu
  • V průběhu celé délky prodloužení se zastavuje čas při vyloučení a trestném střílení
  • Při vyloučení hrají týmy v počtu 3:2, při dvojnásobném vyloučení jednoho týmu v počtu 4:2
  • Trest udělený v základní hrací době se převádí do prodloužení

• Výstroj hráčů
  1. Rozhodčí může po uvážení povolit ve vyjímečných případech podobnou barvu dresu s dresy ostatních hráčů. Tato vyjímka platí pouze pro jednoho hráče týmu.